jewelry anew

Jak dobrać rozmiar pierścionka? Sprawdzone sposoby, których możesz użyć w domu

Masz ochotę nagrodzić się niezwykłym pierścionkiem, ale nie wiesz jaki rozmiar będzie na Ciebie pasował? Podpowiadamy jak dobrać rozmiar pierścionka nie wychodząc z domu.

Zanim przystąpisz do pomiaru, weź pod uwagę kilka istotnych okoliczności. 

Po pierwsze: pora dnia
Ma znaczenie. Zwykle rano i wieczorem nasze palce mają prawo być nieco bardziej opuchnięte, dlatego najlepszym czasem na mierzenie paluszków będą godziny popołudniowe. 

Po drugie: szerokie kostki
Chodzi o miejsca gdzie zginają się palce naszych dłoni. Niektóre z nas mają je znacznie szersze niż palce, więc należy wziąć to pod uwagę, aby pierścionek swobodnie wszedł na swoje miejsce. 

Po trzecie: jeśli się wahasz, wybierz mniejszy
Pierścionki łatwiej się powiększa niż zmniejsza (o dziwo!) więc jeśli wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami – zdecyduj się na ten mniejszy. 

Sposób na tasiemkę

Najpopularniejszy sposób na zmierzenie obwodu palca to zrobienie tego za pomocą… tasiemki. 

  1. Utnij około siedmiocentymetrowy kawałek i owiń go wokół palca na którym chcesz nosić pierścionek.
  2. W miejscu gdzie tasiemka będzie na siebie nachodzić, zaznacz kreskę pisakiem.
  3. Rozwiń tasiemkę i zmierz linijką długość od początku tasiemki do zaznaczonej kreski.
  4. Wynik podany w milimetrach nanieś na tabelę rozmiarów pierścionków.

I gotowe. Już wiesz jaki rozmiar pierścionka, będzie na Ciebie pasował. 

Jednak, aby mieć pewność, że prawidłowo wykonałaś pomiar, lepiej zastosować kilka domowych sposobów na dobór rozmiaru pierścionka. 

Mówimy: sprawdzam!

  • Pierścionek do kółek

Zakładamy, że masz w domu jakiś pierścionek, który możesz wykorzystać do tego ćwiczenia.

Wydrukuj szablon z tzw. krążkami pomocniczymi i dopasuj swój skarb do odpowiedniego kółka. Najważniejsze w tym zadaniu jest prawidłowe wydrukowanie pliku. Nie zmieniaj w nim nic, nie kombinuj z ustawieniami drukowania a wyjdzie dobrze 😉

  • Mierzymy średnicę wewnętrzną

Jeśli nie masz drukarki lub po prostu chcesz skorzystać z innego sposobu, proponujemy pomiar wewnętrznej średnicy jednego z Twoich pierścionków. Zwróć uwagę, czy pierścionek nie ma zniekształconego kształtu. Jeśli tak – niestety pomiar średnicy się nie uda. Jeśli, uważasz, że pierścionek jest okrąglutki jak kajzerka, możesz przystąpić do działania. Zmierz wewnętrzną  średnicę pierścionka (w najszerszym miejscu), a wynik nanieś na tablicę, aby odczytać swój rozmiar. Zwróć uwagę, że 1 mm średnicy obejmuje aż trzy rozmiary pierścionków, zatem bardzo precyzyjny pomiar jest tutaj kluczem do sukcesu. 

  • Kołek miarowy

Wiemy – mało kto ma go w domu 😉 ale chcemy Wam pokazać, że wynik który odczytaliśmy wykonując wcześniejsze trzy sposoby pomiaru rozmiaru pierścionka został potwierdzony przez jubilerski kołek miarowy. A przy okazji, może przechodząc obok jubilera lub sklepu z biżuterią, po prostu wpadniesz i poprosisz o zmierzenie Twojego rozmiaru pierścionka? 

Niestety, każdy z przytoczonych sposobów pomiaru pierścionka jest obarczony błędem (poza kołkiem oczywiście). 

Jeśli zakupiony towar Ci nie odpowiada, pamiętaj, że masz czternaście dni na jego zwrot. Jednak gdy zakupiony u nas pierścionek został dopasowany do Twojego rozmiaru (czyli zmniejszony lub zwiększony na Twoje życzenie), taki produkt nie podlega zwrotowi. 

Nie przejmuj się! Na koniec najlepsze, czyli nasze odkrycie, które pozwoliło nam wyjąć ze szkatułek nie jeden za duży pierścionek i dać mu szansę ponownie zaistnieć. Wystarczy wyszukać w internecie “niewidoczny regulator rozmiaru pierścionka” lub “invisible ring size adjuster” i zainwestować w ten produkt kilkanaście złotych. W zamian otrzymacie kilka silikonowych maleństw które pięknie wypełnią pustą przestrzeń między Waszymi paluszkami a pierścionkiem. Niestety, sposób nie działa na pierścionki za małe;(

Który ze sposobów na dobranie rozmiaru pierścionka wybrałyście? Czekamy na Wasze komentarze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *