O marce

#jewelryanew
#zerowastejewelry

czyli małe decyzje mają ogromne znaczenie

To było tak. Patrzyłam na tą piękną i długą reklamę marki biżuteryjnej a moje oczy rozszerzały się coraz bardziej ze zdumienia. Jakże inna była wówczas otaczająca mnie rzeczywistość w trakcie szalejącej pandemii.

Pomyślałam, że branża biżuteryjna musi inaczej.

Jestem kobietą i lubię czuć się pięknie. Biżuteria pomaga mi wyrazić siebie, moje poglądy a nawet humor danego dnia. Chcę ją nosić i zmieniać, ale jednocześnie ograniczam swój konsumpcjonizm. Pandemia, nie pandemia – już wystarczająco dużo złego zrobiliśmy Matce Ziemi. Okazało się, że można inaczej.

Można nosić używaną, ale pięknie odnowioną biżuterię.

Kruszce takie jak złoto, srebro czy platyna są bardzo trwałe. Wystarczy dać biżuterii drugie życie, wyczyścić, wypolerować i.. gotowe. Są jak nowe. Wiele z nas ma w swoich szkatułkach starą biżuterię, której już nie nosi. A gdyby tak dać jej szansę zaistnieć, ale na ciele nowej właścicielki? Gdyby samej kupić coś oryginalnego z drugiej ręki?

Dlatego powstała platforma jewelry anew.

“Anew” oznacza “od nowa”. Biżuteria, która dostępna jest na platformie dostała nowe życie. Przeszła proces renowacji pod okiem (i lupą!) profesjonalnych jubilerów – czyszczenie, polerowanie, dezynfekcję. Jubiler sprawdził kruszec oraz próbę i opisał produkt na nowo. Tak żebyś wiedziała co kupujesz, nie żadnego tam kota w worku. Na Twoje życzenie – zawsze dołączymy certyfikat jakości produktu. Biżuterię możesz otrzymać w oryginalnym opakowaniu lub pięknym eko opakowaniu jewelry anew.

Używane przedmioty często mają niezwykłe historie. Wraz z zakupioną biżuterią, w Twoje ręce może trafić kawałek czyjegoś życia. Ty też możesz podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z przedmiotem, któremu chcesz podarować drugie życie. Czy to nie cudowne otaczać się przedmiotami, które mają duszę?

Ania Stefańska
założycielka jewelryanew.eu

Marka jewelry anew powstała, aby wspierać trend zero waste i promować noszenie używanej biżuterii

Czy wiesz, że..?

  • Przemysł złotniczy odznacza się największą emisją gazów cieplarnianych spośród wszystkich gałęzi górnictwa. Szczególnie w pandemii, popyt na złoto rośnie. Zmiana nawyków zakupowych w kierunku produktów z drugiej ręki, może pomóc wywierać presję na te gałęzie biznesu, które powinny lepiej dbać o zrównoważony rozwój. 
  • Kupowanie rzeczy używanych i vintage jest odpowiedzialne społecznie. Oryginalność tych przedmiotów oraz historie jakie kryją sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy produktów z drugiej ręki.
  • Zamawiając produkty do punktów odbioru przyczyniasz się do redukcji spalin, hałasu i korków.

Wierzymy, że nasza przyszłość jest sumą małych decyzji, które podejmujemy teraz. Możesz mieć wpływ na historię klimatu, kupując biżuterię z historią.
Dołącz do nas!