O marce

#jewelryanew

czyli małe decyzje mają ogromne znaczenie

To było tak. Patrzyłam na tą piękną i długą reklamę marki biżuteryjnej a moje oczy rozszerzały się coraz bardziej ze zdumienia. Jakże inna była wówczas otaczająca mnie rzeczywistość w trakcie szalejącej pandemii.

Pomyślałam, że branża biżuteryjna musi inaczej.

Jestem kobietą i lubię czuć się pięknie. Biżuteria pomaga mi wyrazić siebie, moje poglądy a nawet humor danego dnia. Chcę ją nosić i zmieniać, ale jednocześnie ograniczam swój konsumpcjonizm. Pandemia, nie pandemia – już wystarczająco dużo złego zrobiliśmy Matce Ziemi. Okazało się, że można inaczej.

Można nosić używaną, ale pięknie odnowioną biżuterię.

Kruszce takie jak złoto, srebro czy platyna są bardzo trwałe. Wystarczy dać biżuterii drugie życie, wyczyścić, wypolerować i.. gotowe. Są jak nowe. Wiele z nas ma w swoich szkatułkach starą biżuterię, której już nie nosi. A gdyby tak dać jej szansę zaistnieć, ale na ciele nowej właścicielki? Gdyby samej kupić coś oryginalnego z drugiej ręki?

Dlatego powstała marka ANEW.

“Anew” oznacza “od nowa”. Biżuteria, która dostępna jest w sklepie dostała nowe życie. Przeszła proces renowacji pod okiem (i lupą!) profesjonalnych jubilerów – czyszczenie, polerowanie, dezynfekcję. Jubiler sprawdził kruszec oraz próbę i opisał produkt na nowo. Tak żebyś wiedziała co kupujesz, nie żadnego tam kota w worku. Zawsze dołączymy certyfikat jakości produktu. Biżuterię otrzymasz w pięknym, ekologicznym opakowaniu.

Używane przedmioty często mają niezwykłe historie. Wraz z zakupioną biżuterią, w Twoje ręce może trafić kawałek czyjegoś życia. Ty też możesz podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z przedmiotem, któremu chcesz podarować drugie życie. Czy to nie cudowne otaczać się przedmiotami, które mają duszę?

Ania Stefańska
założycielka jewelryanew.eu

Marka ANEW powstała, aby wspierać trend less waste a tym samym promować noszenie biżuterii z drugiego obiegu.

Czy wiesz, że..?

  • Przemysł złotniczy odznacza się największą emisją gazów cieplarnianych spośród wszystkich gałęzi górnictwa. Szczególnie w pandemii, popyt na złoto wzrósł. Zmiana nawyków zakupowych w kierunku produktów z drugiej ręki, może pomóc wywierać presję na te gałęzie biznesu, które powinny lepiej dbać o zrównoważony rozwój. 
  • Kupowanie rzeczy używanych i vintage jest odpowiedzialne społecznie. Oryginalność tych przedmiotów oraz historie jakie kryją sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy produktów z drugiej ręki.

Wierzymy, że nasza przyszłość jest sumą małych decyzji, które podejmujemy teraz. Dołącz do nas!